DISCOVER ERASMUS+ OPPORTUNITIES!

 

1 Martie - Ziua Primăverii, Ziua Marțisorului, Ziua lui Ion Creanga, Ziua Scolii noastre, ZILELE ERASMUS+ la Scoala Ion Creangă...
Primul proiect Erasmus+ al Scolii Ion Creanga a preluat azi din valențele simbolice ale acestui anotimp al renasterii, reînviind și promovând, în scoala noastră, dimensiunea europeană a educatiei printr-un marțisor Erasmus.
Adresată elevilor, activitatea de azi a făcut PASI însemnați spre VIITORUL lor - pași prin Europe, my Country!, îndrumați de d-na Cristina Zacornea, presedinte EuroDemos, pași prin alte proiecte Erasmus+ de la Liceul Economic Virgil Madgearu, sub coordonarea d-nei prof. Inculeț Carmen, pași prin cultura și civilizația polonă, greacă, portugheză și poloneză, îndrumați de d-na cercetator de la Institutul de istorie A D Xenopol Iasi.
Multumim deopotrivă d-lui dir. adj., prof. Mihai Palimaru, pentru amintirile împărtășite din experiențele Comenius și POSDRU.
Felicitări echipei Erasmus (Sarea-n bucate): prof. Anca Cretu,prof. Ana-Maria Ungureanu, prof. Karla Toader, prof. Corina Barladeanu, prof. Petronela Postolache!
Multumim d-nei bibl. Tudora Georgeta pentru ospitalitate!
Multumim d-nei dir. care, desi in absentia (sedintă ISJ), a manageriat aceasta activitate cu succes!

 

 

 

 

 

Contact

Adresă: Iași, str. Toma Cozma, Nr. 119, cod poștal: 700545.

Telefon: +40 232 244330

e-mail: ioncreanga17@yahoo.com

Unde ne găsiți - Google Maps

Pagina de facebook

© 2017 Școala Gimnazială „Ion Creangă” Iași