PROIECT INTERJUDEŢEAN „CÂNT ŞI JOC DE PRETUTINDENI” EDIŢIA a VII-a

Școala Gimnazială „Ion Creangă” din Iași organizează în acest an școlar, pe 14 mai, a șaptea ediție a Festivalului național de folclor „Cânt și joc de pretutindeni”.

De aceea vă așteptăm să ne fiți alături în calitate de parteneri și participanți.

Atașăm Regulamentul de participare, Fișa de înscriere și Acordul de parteneriat.

Așteptăm fișele de înscriere și acordurile de parteneriat completate și vizate de unitatea școlară până la data de 12.05.2022 e-mail la următoarele adrese: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Program festival 2022 (1) Page 1

Program festival 2022 (1) Page 2

Program festival 2022 (1) Page 3

Program festival 2022 (1) Page 4

Regulament de participare CJP

Acord de parteneriat

Fisa inscriere CJP 2022

Ziua portilor deschise

Miercuri, 13 aprilie 2022, ora 17.00, Şcoala Gimnazială „Ion Creangă” Iaşi organizează activitatea „Ziua porţilor deschise” în locația Școala Gimn. Petru Poni Iași, zi în care părinţii, copiii şi alte persoane interesate pot vizita spaţiile dedicate activităţilor claselor pregătitoare şi pot purta discuţii cu personalul unităţii de învăţământ implicat în această activitate.

Concursul internațional de creație originală „Basmele Reginei Maria”

Având în vedere punctajele apropiate ale creațiilor înscrise în concurs, organizatorii concursului au decis ca la etapa națională cu participare internațională să fie înscriși elevii care au primit premiile I și II.
             Festivitatea de premiere a elevilor participanți la etapa națională se va desfășura joi, 5 mai, ora 15,oo la Muzeul Municipal Regina Maria din Iași.
             În cadrul misterios și simbolic al spațiului muzeal ieșean dedicat regalității românești, vă așteptăm, dragi profesori și elevi, să ne bucurăm de momentul festiv al premierii celor mai talentați făuritori de basme ai județului Iași.

Organizatori,
Inspector școlar pentru activități educative,
prof. Larisa-Elena Târzianu

Director al Școlii Gimnaziale „Ion Creangă”, Iași,
prof. Grațiela Prodan

Rezultate finale

Concurs „Basmele Reginei Maria”

Organizare faza județeana Basmele Reginei Maria

Conditiile specifice pentru ocuparea posturilor/catedrelor vacante de la Scoala Gimnaziala Ion Creanga lasi

Conditii specifice

CONCURSUL DE MATEMATICĂ "OLIMPIADA SATELOR DIN ROMÂNIA" ETAPA JUDEȚEANĂ, 12 MARTIE 2022- organizare

Elevii vor fi prezenti la Scoala Gimnaziala "Ion Creanga" Iasi, sambata  12 martie 2022, ora  09.00, cu precizarea ca accesul in sali este permis pana la ora 09.30, pe baza unui act de identitate (carte de identitate, certificat de nastere in cazul celor cu varsta sub 14 ani).

Proba scrisa va incepe la ora 10.00 si va dura 2 ore.

Profesorii asistenti vor fi prezenti la Scoala Gimnaziala "Ion Creanga" Iasi, sambata  12 martie 2022, ora  08.30

Profesorii evaluatori vor fi prezenti la Scoala Gimnaziala "Ion Creanga" Iasi, sambata  12 martie 2022, ora  12.00.

Eventualele contestatii se vor face in interval de 1 ora dupa afisarea rezultatelor initiale. Contestatiile se vor face pe subiecte.

Zilele Școlii Gimnaziale Ion Creangă 2022

agenda mod1