Vizită la Asociaţia "Centrul de Promovare Turistică", Iaşi

 

Proiectul Naţional “Bulgăre de humă” a ajuns la ultima activitate dinaintea declanşării concursului, 1 IV 2015. Trupa de teatru a şcolii s-a deplasat la Asociaţia “Centrul de Promovare Turistică”, Iaşi, sponsorul principal al concursului unde, în prezenţa monitorului de proiect, dna Ana Hegyi, a desfăşurat o activitate omagială pentru patronul nostrum spiritual. Clasa a II-a a prezentat piesa “Soacra cu trei nurori”, coordonată de dl. Professor E. Andrei, apoi s-au derulat două prezentări powerpoint (Deschiderea Casei Muzeu şi Ion Creangă diacon), după care elevii au vizitat Muzeul Casa Diaconului Creangă.

Amintim că în acest an  proiectul are cinci secţiuni, după cum urmează:

 

 

 

Contact

Adresă: Iași, str. Toma Cozma, Nr. 119, cod poștal: 700545.

Telefon: +40 232 244330

e-mail: ioncreanga17@yahoo.com

Unde ne găsiți - Google Maps

Pagina de facebook

© 2017 Școala Gimnazială „Ion Creangă” Iași